Νίκη-πρόκριση επί των Λιβαδίων με 6-1 – Με Τάλω Μελιδονίου στους

Την πρόκριση “κλείδωσε” η ομάδα μας πριν από λίγο όταν και υποδέχθηκε την ομάδα των Λιβαδίων.

Οι παίκτες του Χρήστου Βασιλείου έφτασαν σ’ ένα ακόμα μεγάλο σκορ, (6-1) στο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης” και με συνολικό σκορ 14-2, πήραν την πρόκριση για την Β’ φάση του κυπέλλου ΕΠΣΡ. 

Το ματς όπως είναι λογικό, δεν αντέχει σε κριτική. Το σκορ άνοιξε ο Ηλίας Τριχάκης στο 11′ και ο ίδιος παίκτης στο 30′ έκανε το 2-0.

Το 3-0 σημείωσε ο Γιάννης Βασιλείου στο 34′ για να κλείσει το α’ ημίχρονο στο 4-0 ο Σπανουδάκης.

Στην επανάληψη, ο Κ. Γασπαράκης πέτυχε το 5-0 με τα Λιβάδια να μειώνουν σε 5-1 με ένα όμορφο γκολ από εκτέλεση φάουλ του Ζερβού στο 77′. 

Το τελικό σκορ 6-1, διαμόρφωσε ο Τρ. Λαζαρίδης που έφτασε τα 3 γκολ στη διοργάνωση.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βασιλείου): Μανιαδάκης, Λαζαρίδης, Αντωνόπουλος, Ξυνομηλάκης, Γιαπεντζάκης, Κολοβάκης, Γασπαράκης, Ι. Βασιλείου, Φοβάκης, Σπανουδάκης, Τριχάκης.* Η ομάδα μας, αύριο Κυριακή (17/9) έχει ρεπό ενώ το πρόγραμμα για την ερχόμενη εβδομάδα έχει καθοριστεί με προπόνηση, τη Δευτέρα (18/9), την Τρίτη (19/9) ενώ την Τετάρτη έχει ρεπό. Την Πέμπτη (21/9) ξαναμπαίνουν στις προπονήσεις οι παίκτες μας όπως άλλωστε και την Παρασκευή (22/9).


Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα των επαναληπτικών αγώνων: (Α’ φάση):
* Με έντονο μαύρο και κεφαλαία γράμματα είναι οι ομάδες που πήραν την πρόκριση.

Σάββατο (16/9), 16.30:


Γηπ. Αρμένων: ΟΦΑ – Αετός Ανωγείων 1-0 (Ρ. Σταυρουλάκης, Φραγκιαδάκης, Σαρής – Π.Δ.: Αρ. Βαμβακίδης).

Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»: ΕΠΙΣΚΟΠΗ– Λιβάδια 6-1

(Γρύλλης, Καραγιαννόπουλος, Μαϊνωλάς – Π.Δ.: Κ. Δελήμπασης)

Γηπ. Αλφάς: ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ – Κεραυνός 2-0

(Χόμπης, Καψαλάκης, Αραμπόπουλος – Π.Δ.: Δημητρακάκης).

Γηπ. Μελιδονίου: ΤΑΛΩΣ ΜΕΛΙΔΟΝΙΟΥ – Εν. Ατσ. Πρινέ 1-3

(Κετεσίδης, Λιοδάκης, Βαρβαντάκης – Π.Δ.: Β. Γαγάνης).


Κυριακή (17/9), 16.30:
Γηπ. Αρμένων: Άρης – Σπηλίου 2-0

(Φραντζεσκάκης, Καραγιαννόπουλος, Κοκκινάκης – Π.Δ.: Αρ. Βαμβακίδης).Γηπ. Περάματος: ΑΕΜ – Δόξα Πλατανέ 4-2(Φραγκιαδάκης, Κανδυλάκης, Κελαϊδής – Π.Δ.: Β. Γαγάνης).Γηπ. Ζωνιανών: Ερμής Ζ. – Κάλυβος 3-0(Δασκαλομαρκάκης, Λιοδάκης, Αραμπόπουλος – Π. Δ.: Δημητρακάκης).Γηπ. Φουρφουρά: Ψηλορείτης – Ρεθυμνιακός 1-2(Σαρής, Χόμπης, Μαϊνωλάς – Π.Δ.: Β. Κουτσουράκης).Γηπ. Γερανίου: Ποσειδώνας – Αστέρας 3-1(Κετεσίδης, Γρύλλης, Καψαλάκης – Π. Δ.: Δ. Χριστοδουλάκης).

Τα αποτελέσματα των α’ αγώνων:

Σπήλι – Άρης    1–3Δόξα Πλατανέ – ΑΕ Μυλοποτάμου    0–6Αστέρας Ρεθύμνου – Ποσειδώνας    4–0Αετός Ανωγείων – ΟΦ Αρμένων    1-1Λιβάδια – Επισκοπή    1-8Κάλυβος – Ερμής Ζωνιανών    0-2Ε.Α.Π – Τάλως Μελιδονίου    0-3Ρεθυμνιακός – Ψηλορείτης    8-0Κεραυνός – ΠΑΟ Αλφάς    3-7

Τα ζευγάρια που προκύπτουν:Η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει στη φάση των “8” τον Τάλω Μελιδονίου. Πιο αναλυτικά:Τα ζευγάρια στη β’ φάση «8»:Α1) Ε.Α.Π. – Τάλως Μελιδονίου

Α2) Αετός Ανωγείων – ΟΦ ΑρμένωνΑ3) Σπήλι – Άρης Α4) Κάλυβος – Ερμής ΖωνιανώνΑ5) Δόξα Πλατανέ – ΑΕ ΜυλοποτάμουΑ6) Κεραυνός – ΠΑΟ ΑλφάςΑ7) Λιβάδια – ΕπισκοπήΑ8) Αστέρας Ρεθύμνου – Ποσειδώνας Α9) Ρεθυμνιακός – Ψηλορείτης

Β’ ΦάσηΒ1) Νικητής Α4 – Νικητής Α9 (Γ1)

Ερμής Ζωνιανών – Ρεθυμνιακός

Γ’ ΦάσηΓ1) Νικητής Β1 – ΠΑΟ Αλφάς

Γ2) ΟΦ Αρμένων – Αστέρας ΡεθύμνουΓ3) ΑΕΜ – Άρης  Γ4) Επισκοπή – Τάλως Μελιδονίου  

Δ’ Φάση (Ημιτελικοί)Δ1) Νικητής Γ2 – Νικητής Γ4

Δ2) Νικητής Γ3 – Νικητής Γ1Ε’ Φάση (Τελικός – ΔΑΚ Γάλλου)Ε1) Νικητής Δ1 – Νικητής Δ2

Related Post