Νίκη και νέα καλή εμφάνιση ΕΠΙΣΚΟΠΗ – ΑΛΙΜΟΣ 2-1

ΕΠΙΣΚΟΠΗ – ΑΛΙΜΟΣ 2-1

Πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ (2-1) κέρδισε η ομάδα μας στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» τον Άλιμο.

Η αναμέτρηση είχε ενδιαφέρον καθώς η ομάδα μας πιάνοντας καλή απόδοση στο α’ ημίχρονο σημείωσε δύο τέρματα. Στην επανάληψη δέχθηκε στο 47’ τη μείωση του σκορ κι έκτοτε έχανε ευκαιρίες από αυτές που λέμε ότι δεν χάνονται…Τέλος καλό όμως, όλα καλά…

Το ματς:

Στο α’ ημίχρονο η ομάδα μας κυκλοφόρησε όμορφα την μπάλα στον αγωνιστικό χώρο, είχε την καθολική πρωτοβουλία αλλά τις φάσεις τις έκανε μετά το 27ο λεπτό. Αμέσως μετά σκόραρε, δις και έφερε το ματς εκεί ακριβώς που ήθελε. Στο 13’ από την σέντρα του Χρήστου, ο Χακράμα έπιασε την κεφαλιά όπου κατέληξε λίγο άουτ.Στο 16’ από τη σέντρα του Ντινιωτάκη, ο Σίσκοφ έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από το «Γ» της εστίας του Μακρίδη.Στο 27’ ο Σίσκοφ βγήκε τετ-α-τετ με τον Μακρίδη με τον πορτιέρο του Αλίμου να διώχνει δύσκολα με τα πόδια σε κόρνερ.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 1-0: Στο 28’ από τη σέντρα του Γεωργιάδη, ο Σίσκοφ έπιασε καρφωτή κεφαλιά, ο Μακρίδης με εκτίναξη και τη βοήθεια του δοκαριού απμάκρυνε και στην επαναφορά, ο Μίλιτς με σουτ άνοιξε το σκορ.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 2-0:

Ο Ντινιωτάκης με ωραία ενέργεια από αριστερά, έκοψε στον επερχόμενο Σίσκοφ ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής, με κοντινό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΛ! 2-1:
Η επανάληψη ξεκίνησε με γκολ για την ομάδα του Αλίμου. Ο Χακράμα έπιασε ένα εναέριο βολέ στέλνοντας τη μπάλα με δύναμη στην αριστερή γωνία του Γκουτζελά. Στο 64’ο Μίλιτς κέρδισε την κεφαλιά όμως ο Μακρίδης ενστικτωδώς από τα 3μ. απομακρύνει.Στο 69’ ο Μηνάς εξαπέλυσε έναν «κεραυνό» με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια. Στο 75’ η εναλλαγή συνδυασμού ανάμεσα σε Ιβάνοφ, Μίλιτς και Μανωλακάκη απέφερε ένα σουτ το οποίο έφυγε «ξυστά» άουτ από το «Γ» του Μακρίδη.

Στο 81’ ο Σίσκοφ πλάσαρε διαγώνια με την μπάλα να «γλείφει» το δοκάρι του Μακρίδη και να καταλήγει άουτ.Η διαιτησία: Χαραλαμπάκης, Παπαπδάκης, Μαυραντωνάκης. Την κίτρινη κάρτα αντίκρισαν οι: Ντινιωτάκης, Χαλκιαδάκης, Καψιώτης (Επισκοπή), Αφράτης, Χρήστου (Άλιμος).

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Σπυριδάκης): Γκουτζελάς, Γεωργιάδης (86’ Καψιώτης) , Νίκου, Πάτας, Χαλκιαδάκης, Μπάτζεφ, Ντινιωτάκης (57’ Μανωλακάκης) , Ιβάνοφ, Μίλιτς, Μηνάς, Σίσκοφ (89΄Μέμος).