Με τη σκέψη στον επόμενο γύρο, Επισκοπή – Τάλως Μελ. 5-1

Επισκοπή – Τάλως Μελιδονίου 5-1

Με το… ενάμισι πόδι στον ημιτελικό βρίσκεται η ομάδα μας που κέρδισε τον Τάλω Μελιδονίου στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» με σκορ 5-1.

Η Επισκοπή μας, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, μόλις στο 9ο λεπτό, ισοφάρισε στο τέλος του α΄ ημιχρόνου. Ωστόσο στην επανάληψη κατόρθωσε και πήρε «κεφάλι» στο σκορ στο 47’ με τον Άγγελο Γκιόκα (μόλις είχε εισέλθει στον αγωνιστικό χώρο) και κάπου εκεί το ματς πήρε αίσιο τέλος.

Αυτό ήταν α’ το ματς στην προημιτελική φάση του κυπέλλου ΕΠΣΡ. Ο επαναληπτικός θα πραγματοποιηθεί σε ημερομηνία που θα ορίσει η διοργανώτρια αρχή.

Στο 55’ ο Σκούφος εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Λουμπάκης έπιασε την κεφαλιά με τον Αναγνωστάκη να μπλοκάρει.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 4-1:
Στο 66’ ο Νάκας έβγαλε μια σέντρα από δεξιά, ο Φράγκος επιχείρησε ένα πρώτο σουτ και ο Ματαραγκάσι που καραδοκούσε στο β’ δοκάρι με κοντινό πλασέ έστειλε τη μπάλα στην κενή εστία.