Α.Ο Επισκοπή Ρεθύμνου – Αθλητικός όμιιλος Επισκοπής

Πρωταθλήτρια χειμώνα η ομάδα μας που πήρε σπουδαία νίκη στον Ατσαλένιο με 2-4

Η Ηρακλειώτικη ομάδα δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ μέχρι το ημίχρονο, αφού λίγο πριν ολοκληρωθεί ο Συνάνης, έκανε τραγικό λάθος σε εκτέλεση φάουλ του Φραντζεσκάκη που από τα 50 μέτρα κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας είχε την ψυχολογία με το μέρος της, ήταν καλύτερη και κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι, δείχνοντας πως ήθελε περισσότερο τη νίκη. Στο 50’ ο προπονητής μας πέρασε στο παιχνίδι τον Βελονάκη στην θέση του Νικολάου που τραυματίστηκε με τον νεαρό επιθετικό να κάνει ότι θέλει στο γήπεδο. Συγκεκριμένα, στο 58’ ο Βελονάκης ήταν αποδέκτης στην πολύ καλή σέντρα του Αντιασβίλι, πλασάροντας ψύχραιμα τον Συνάνη. Τέσσερα λεπτά αργότερα στο 62’, ο Μιχάλης Κατσαμάς έβγαλε τον Βελονάκη μόνο του στο δεύτερο δοκάρι και με προβολή έκανε το 1-3. Στο 75’ ήταν η σειρά του Μιχελακάκη να σκοράρει, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος στο χορό άμυνας του ΠΟΑ, μπήκε στην περιοχή και με πλάσε κάνει το 1-4 δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας μας. Το τελικό 2-4 διαμόρφωσε ο Βασίλης Κατσαμάς με αυτογκόλ στο 84’ έπειτα από σέντρα του Μπαδιεριτάκη.

Επισκοπή (Χ. Βασιλείου): Κελαϊδής, Καψαλάκης (72’ Σιόρε), Μανταδάκης, Κατσαμάς, Πετράκης, Φραντζεσκάκης, Αντιασβίλι (78’ Αλεξάκης), Μ. Κατσαμάς, Χαρατσής, Μιχελακάκης, Νικολάου (50’ Βελονάκης).