Α.Ο Επισκοπή Ρεθύμνου – Αθλητικός όμιιλος Επισκοπής

Βαριά ήττα με 4-1 στο Κολυμπάρι από την Σπάθα γνώρισε η ομάδα μας

Την πιο βαριά ήττα της στο πρωτάθλημα γνώρισε η ομάδα μας στο φετινό πρωτάθλημα. Στο γήπεδο Κολυμπαρίου η Σπάθα ήταν αυτή που μπήκε πιο δυνατά και αποφασιστικά στο παιχνίδι επωφελήθηκε τα λάθη της ομάδας μας καταφέρνοντας να προηγηθεί με 2-0 στο πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης. Το γκολ του Λειβαδίτη μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από φαουλ του Παπαδομανωλάκη έλυσε τα πόδια των παικτών των γηπεδούχων, οι οποίοι δέκα λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Δρακάκη να χρίζεται σκόρερ και να δίνει σημαντικό πλεονέκτημα στην Σπάθα. Η ομάδα από το Κολυμπάρι δεν κατέβασε τους ρυθμούς και στο 32’ ο Δρακάκης με δεύτερο προσωπικό γκολ έκανε το 3-0 για την ομάδα του. Στο 37’ ο Καραδάκης έχασε μεγάλη ευκαιρία να μειώσει, όταν σε τετ τετ με τον τερματοφύλακα Βλαχάκης κατάφερε να τον περάσει αλλά το ανέκοψαν η αμυντικοί πριν πλασάρει σε κενή εστία. Το ημίχρονο έληξε με την Σπάθα να προηγείται με τρία τέρματα. Στο 56΄ευκαιρία μέσα στην περιοχή, σε διαδοχικά σουτ του Ν. Θεοδωρακάτου και του Μουλίτσα η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς. Στο δεύτερο ημίχρονο η Σπάθα κατάφερε να πετύχει και τέταρτο γκολ με τον Λειβαδίτη στο 65ο λεπτό μετατρέποντας την νίκη της ομάδας του σε θρίαμβο. Το μόνο που κατάφεραν οι παίκτες της ομάδας μας, ήταν να μειώσουν σε 4-1 με τον Καραδάκη στο 77’. Στο 85’ δυνατό σουτ του Ν. Θεοδωρακάτου κατέληξε λίγο άουτ από το οριζόντιο δοκάρι της Σπάθα. Και στο 88’ καλοχτυπημένο φαουλ του Μουλίτσα έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Βλαχάκης.

Επισκοπή (Βλαστός): Ο. Κελαηδής, Καψαλάκης (57′ Γ. Βελονάκης), Β. Θεοδωρακάτος (62′ Ρουμελιώτης), Πισσαδάκης, Τσακάλης, Αλεξάκης (37′ Ν. Θεοδωρακάτος), Κασσέλας, Καραβιώτης, Εμρά, Μουλίτσας