Α.Ο Επισκοπή Ρεθύμνου – Αθλητικός όμιιλος Επισκοπής

Φιλική ήττα 0-2 για την ομάδα μας από την AE Κατσαμπά

Το Παιχνίδι:
5’ Ο Τζέρτζη επωφελήθηκε λάθος στην άμυνα της ομάδας μας και με πλασέ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους 0-1.
17’ Ο σκορ αντικρίζει την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή για σκληρό φαουλ (ο παίκτης αντικαταστάθηκε και η ΑΕΚ έπαιξε και πάλι με έντεκα παίκτες).
20’ Η πρώτη καλή ευκαιρία για την Επισκοπή με το Σουμπασάκη από δεξιά να σεντράρει ο Βελονάκης έπιασε καλή κεφαλιά αλλά κατέληξε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βενέρη.
26’ Καλοχτυπημένο φαουλ του Μιχελακάκη από αριστερά, ο Πετράκης που είχε προωθηθεί από κοντά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
36’ Ψηλοκρεμαστό γέμισμα του Καζάκου προς την εστία της Επισκοπής ο Βογιατζιδάκης δεν αιφνιδιάζεται και διώχνει.
38’ Ο Μιχελακάκης βλέπει εκτός εστίας τον Βενέρη και επιχειρεί να τον κρεμάσει αλλά η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και καταλήγει λίγο έξω από δεξί δοκάρι.
44’ ο Σουμπασάκης εκτελεί κόρνερ ο Πετράκης πηδάει ψιλότερα από όλους αλλά η κεφαλιά του σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ξεκίνησε με την ίδια σύνθεση που ξεκίνησε το παιχνίδι. Οι πρώτες αλλαγές πραγματοποιήθηκαν στο 55’.

47’ Καλό σουτ από τον Ζανελάρη από αριστερά καταλήγει λίγο έξω από την εστία.

50’

Ο Χαρατσής επιχειρεί δυνατό σουτ έξω από την αντίπαλη περιοχή αλλά η μπάλα πάει άουτ.
64’ γίνετε λάθος στην άμυνα της Επισκοπής ο Μπαμπουλάκης κλέβει την μπάλα, πλασάροντας εύστοχα τον Βογιατζιδάκη κάνει το 0-2 για την ΑΕ Κατσαμπά.
68’ Διπλό δοκάρι για την ομάδα μας όταν σε σέντρα του Καρύμπα ο Καραβιώτης κερδίζει την κεφαλιά ανάμεσα σε δυο αμυντικούς αλλά η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι, στην επιστροφή νέα κεφαλιά από τον Καραβιώτη αυτή την φορά η μπάλα θα χτυπήσει στο αριστερό δοκάρι και στην συνέχεια θα απομακρυνθεί από τους αμυντικούς.
76’ Μόνος του ο Μπαμπουλάκης απέναντι στον Ο. Κελαιδή με τον πορτιέρο της Επισκοπής να βγαίνει νικητής από αυτή την φάση.Καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους σε σουτ του Ράπτη η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Κελαιδή.

79΄Καλο σουτ από τον Αντιασβίλι περνάει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Βενέρη.

84’

Ο Σιόρε περνάει ωραία πάσα στο κενό χώρο στον Μ. Κατσαμά αλλά το σου του τελευταίου κατέληξε άουτ.
85’ Καλό σουτ του Καραβιώτη καταλήγει λίγο άουτ.

Επισκοπή (Χ. Βασιλείου):

Βογιατζιδάκης, Πετράκης, Ξυνομηλάκης, Μ.Κατσαμάς, Σιόρε, Κυριτσιμπασάκης, Γιακουμάκης, Σουμπασάκης, Μιχελακάκης, Χαρατσής, Βελονάκης.Έπαιξαν ακόμα: Ο.Κελαιδής, Β.Κατσαμάς, Φρατζεσκάκης Μανταδάκης, Ντάμπος, Αντιασβίλι, Καρύμπας, Καραβιώτης, Αντιασβίλι.Το επόμενο φιλικό της ομάδας μας είναι προγραμματισμένο για την Τετάρτη το απόγευμα στο γήπεδο της Σοχώρας με αντίπαλο την Π.Ε. Ρεθύμνου, ενώ το Σάββατο 28 Αυγούστου στις 6.00 το απόγευμα στο γήπεδο Χερσονήσου η ομάδα μας θα φιλοξενηθεί από την ομώνυμη ομάδα σε φιλικό παιχνίδι.