Αθλητικός Όμιλος Επισκοπής Ρεθύμνης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ: Ήττα για την Κ19 στα Σπάτα (Όλα τα αποτελέσματα)

Το κακό της δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου πλήρωσε η ομάδα μας Κ19 στο προπονητικό κέντρο των Σπάτων από την ΑΕΚ και ηττήθηκε με 5-0 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.Τα πρώτα 45 λεπτά ήταν καθοριστικά για την έκβαση του αγώνα και πιο συγκεκριμένα, το 4λεπτο 26’-30’ όπου οι νεαροί ποδοσφαιριστές μας δέχθηκαν 3 τέρματα.Η ΑΕΚ συνδύασε τη νίκη και την ουσία με καλή εμφάνιση την ίδια στιγμή που η ομάδα μας όταν ένιωθε ότι πατούσε καλά στον αγωνιστικό χώρο δεν μπορούσε να φτάσει στο γκολ.

Το ματς:

Στο 21’ το δυνατό σουτ του Τσέλιου, η μπάλα πέρασε έξω.

ΓΚΟΛ!: 1-0:
Στο 26’ ο Τσέλιος εκτέλεσε ένα κόρνερ και ο Βλαχομήτρος με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Στο 28’ ο Τσέλιος θέλησε και πάλι να απειλήσει όμως ο Χνάρης απέκρουσε σε κόρνερ.

ΓΚΟΛ! 2-0: Ένα λεπτό μετά, ο Λίτσι εκτέλεσε κόρνερ και ο Βλαχομήτρος με νέα κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για δεύτερη φορά.

ΓΚΟΛ! 3-0:

Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων, ήρθε το 3ο τέρμα με τον σκόρερ Βλαχομήτρο να πασάρει στον Κυριαζή που με σουτ δεν λάθεψε.

ΓΚΟΛ! 4-0: Στο 39’ ο Γιαννούτσος επιχείρησε ένα σουτ από μακριά, η μπάλα βρήκε το δοκάρι του Χνάρη και στην επαναφορά, ο Κοντοές έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη, η ομάδα μας έδειξε καλύτερο πρόσωπο ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της τιμής. Στο 53’ ο Λίτσι σούταρε με δύναμη με τον Χνάρη να μπλοκάρει.

ΓΚΟΛ! 5-0: Στο 85’ ο Αντωνίου έπειτα από ατομική προσπάθεια διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΑΕΚ (Μανωλάς): Τσέλιος, Βιδάλης (83’ Καρβουνίδης), Κοντοές (80’ Κοφσανίδης), Μαρκοπουλιώτης, Γραμματίκας, Λίτσι, Γαλανόπουλος (8’ λ.τ. Γιαννούτσος), Τζάθας (70’ Μίχος), Τσέλιος (78’ Γεωργαμλής), Βλαζομήτρος (57’ Αντωνίου), Κυριαζής.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Μπουλιός – Παπαδάκης):

Χνάρης, Λογιάκης, Παπαδάκης (81’ Λαγκουβάρδος), Μαγαράκης, Μάρης (82’ Γαβαλάς), Νέμπιαϊ, Κραβαρίτης (46’ Κραβαρίτης), Μανωλακάκης (46’ Κριτσωτάκης), Βλαβιανός (75’ Ζότο), Λαδιάνος Ν.ΑΝ (64’ Λέκα).

ΔΗΛΩΣΕΙΣ:

Ηλίας Μπουλιός: «Χάλασε η ψυχολογία των παιδιών από τα δύο στημένα»

Στο καθοριστικό 4λεπτο που στοίχησε στην ομάδα μας 3 τέρματα στάθηκε ο Ηλίας Μπουλιός. Ο ένας εκ των δύο προπονητών μας, αναφερόμενος στο ματς των Σπάτων, σχολίασε…«Μπήκαμε καλά στο α’ 15λεπτο αλλά δεχθήκαμε δύο γκολ από κόρνερ. Εκεί χάλασε η ψυχολογία των παιδιών. Μετά το λάθος απ’ όπου προήλθε το 3-0, τέλειωσε και το ματς.Η ΑΕΚ είναι πολύ καλά δουλεμένη ομάδα. Μας στοίχησαν τα δύο γρήγορα γκολ και εκεί κρίθηκε το ματς. Αυτό ήταν όλο.

Στο β’ ημίχρονο είχαμε καλύτερη διαχείριση αλλά τώρα κοιτάζουμε το επόμενο ματς».

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

Απόλλων – ΑΟ Χανιά 2-0Φωστήρας – Αχαρναϊκός 5-4ΑΕΚ – Επισκοπή 5-0

Ρεπό: Άλιμος

Η βαθμολογία

Β.     Αγ.    Τερμ.                                         1. ΑΕΚ            13     5     14-2                                         2. Άλιμος        13     5     11-5                                         3. Απόλλων      9     5        6-5                                         4. Φωστήρας     9     5      11-11                                         5. Επισκοπή      6     5      5-10                                         6. ΑΟ Χανιά     3     6       4-13                                         7. Αχαρναϊκός  0     5       7-12

Η επόμενη (7η) αγωνιστική (τέλος α’ γύρου)