Αθλητικός Όμιλος Επισκοπής Ρεθύμνης | Νέα της ομάδας | Επισκοπή – ΑΟΑΝ 5-0

Το παιχνίδι:
12’ Ο Ταμάμης με προβολή απειλεί την εστία του ΑΟΑΝ αλλά ο Μπέργκοβιτς διώχνει με τα πόδια.
18’ Ψηλοκρεμαστό πλασέ του Αντιασβίλι φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. 19’ Ο Κοζανίδης εκτελεί κόρνερ και ο Αργυράκης με κεφαλιά κάνει το 1-0.
21’ Καλό σουτ του Κοζανίδη θα σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι.
26’ Εκτέλεση φάουλ του Κοζανίδη και ο Ταμάμης με κεφαλιά θα πετύχει το 2-0. 29’ Σέντρα του Φαγά περνάει ανεκμετάλλευτη από τους Γκερδούκι και Χατζιάι.
30’ Σουτ του Ταμάμη έφυγε λίγο άουτ.
43’ Κεφαλιά του Κεφαλούκου μετά από κόρνερ του Κοζανίδη κατέληξε άουτ.
45’ Ο Ταμάμης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του ΑΟΑΝ μετά από πάσα του Κοζανίδη.
55’ Ο Αντιασβίλι και Σουμπασάκης άλλαξαν ωραία την μπάλα με τον δεύτερο να βρίσκει τον Ταμάμη, που με γυριστό σουτ έκανε το 4-0 πετυχαίνοντας χατ τρικ.
57’ Καλό σουτ του Μπαστάκη θα διώξει ο νεοεισελθόν τερματοφύλακας Φιορέτζης. 74’ Δεύτερη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Γ. Κεφαλούκο να σουτάρει λίγο άουτ από την εστία του Νικηφόρου.
83’ Ο Κοζανίδης με εξαιρετικό σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό «Γ» του Φιορέτζη, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.
84’ Ο Αντιασβίλι αν και μόνος του, πλάσαρε άουτ.
90’ Ο Κοζανίδης «χόρεψε» την άμυνα του ΑΟΑΝ αλλά το σουτ του έφυγε άουτ.

Επισκοπή (Θ. Κολιτσιδάκης): Νικηφόρος, Μποτωνάκης, Ζαμπετάκης, Αργυράκης, Λ. Κεφαλούκος, Μουρτζανός (70’ Βελονάκης), Τσεσμελής (46’ Σουμπασάκης), Μπαστάκης, Ταμάμης (62’ Γωνιωτάκης), Κοζανίδης, Αντιασβίλι.